Pyyntikuopat sijaitsevat Sarvisalon eteläpäässä olevan Otrapääniemen eteläkärjestä noin 300 metriä pohjoiseen, laajan hiekkaharjanteen päässä. Kuopat sijaitsevat 30 metrin matkalla ja ne ovat halkaisijaltaan noin kaksi metrisiä. Syvyyttä kuopilla on jotain kymmeniä senttimetrejä.
Kuopista keskimmäinen sijaitsee välittömästi rinnettä laskeutuvan tien itäpuolella. Se on metsän reunassa ja ehjä. Itäisin kuopista sijaitsee noin 10 metriä keskimmäisestä kuopasta itään, jyrkän rinteen reunalla. Rinteellä ja sen alapuolella oleva hakkuu yltää rinteen reunan päälle 5–10 metrin päähän sen reunasta. Hakkuualue on muokattu äestämällä ja pyyntikuoppa pahasti vaurioitunut. Läntisin kuoppa sijaitsee tien länsipuolella. Se on nyt aivan hakkuualueen reunassa, mutta metsän puolella.
Ladattava tiedosto saattaa sisältääkuvia, karttoja tai muita sisältöjäjotka ovat tekijänoikeuksin suojattuja. Tiedoston tekijänoikeudet kuuluvat tutkimusraportin tekijälle ja muille raportissa mainituille tahoille. Sisällön jatkokäyttöävarten on hankittava lupa tekijänoikeuksien haltijalta.